על מרוקו ולמה כדי לטייל שם

מרוקו היא אחת הארצות היפות והמרתקות ביותר בעולם. טיול למרוקו חושף בפני המטייל נופים מופלאים, ריחות וטעמים מגוונים, צבעים וצלילים מדהימים. הארכיטקטורה במרוקו משלבת סגנון ספרדי וסגנון מוסלמי, ויחד נוצרת במקום אווירה ייחודית ומרשימה שלא תראו בשום מקום אחר. במרוקו ניתן למצוא תרבויות עתיקות וחדשות, כמו למשל שבטי הטוארג הברברים. גם קהילה יהודית ענפה קיימת במרוקו. על רקע הנופים של הר האטלס ושל מדבר סהרה, חוויית הטיול במרוקו ייחודית ורבגונית, ולמטיילים בה נותר טעם טוב זמן רב לאחר השיבה הביתה.

סרטון מומלץ על מדבר סהרה:

בדיוק חזרתי מישיבה בבית חבד ליד ביתי ודיברו על מרוקו וזה נשמע ממש מרתק!

 איפה כדאי לטייל במרוקו?

 כאשר יוצאים לטיול במרוקו, מומלץ לערוך טיול מאורגן בהרי האטלס ובמדבר סהרה, אזורים מדהימים בזכות עצמם. עוד טיפ קטן, ישנו אתר ברשת עם מידע מעניין על טיולים במרוקו ואני ממליץ עליו בחום. עכשיו לגבי הסיורים והטיולים השונים, ישנם מספר אתרים במרוקו עצמה אשר מהווים מוקד משיכה לתיירים ושווה בהחלט לבקר בהם. הנה מספר אתרים כאלה.

 העיר מרקש

 מרוקוהעיר מרקש היא אולי העיר המעניינת ביותר במרוקו. מרקש מתחלקת לשני אזורים עיקריים, העיר העתיקה יותר, שבה ניתן למצוא שווקים ססגוניים ואזורים מרהיבים ומרתקים, והעיר החדשה, המכונה בפי התיירים "פריס של מרוקו", מכיוון שרוב המבנים בה בנויים בסגנון צרפתי ייחודי. למעשה, מרקש מהווה את הבירה המסחרית של דרום מרוקו – יותר ממיליון תושבים חיים רק בעיר מרקש, כך שהיא באמת עיר מרתקת במיוחד. בתוך העיר מרקש מצויים מספר אתרי תיירות מרהיבים:

 מסגד כותבייה – בתוך העיר מרקש נמצא המסגד הייחודי הזה, העומד בעיר כבר 800 שנה. שמו של המסגד נקבע על שמם של סוחרי הספרים הרבים שהתקבצו מסביבו, בעיקר בשנים הראשונות שלו. מסגד כותובייה הוא אחד מן הסמלים המרכזיים של מרוקו, ומהוו יעד תיירותי נחשק.

 כיכר גמע אל פנה – הכיכר הייחודית הזו שבמרקש היא אזור הפעילות המרכזי של העיר. כבר בשעות הבוקר המוקדמות מאד מגיעים אל הכיכר רוכלים ומוכרי שתייה למיניהם. אט אט מגיעים אל הכיכר רוכלים נוספים, והכיכר הופכת לשוק פעיל במיוחד. בשעות הצהריים מתחלף הנוף בכיכר, ובמקום השווקים הססגוניים מופיעות פעילויות ססגוניות ומרתקות, כמו מופעים של רקדנים מקומיים, ציורי חינה, קריאה בכף היד ועוד פעילויות רבות מספור. בשעות הערב מגיעים אל הכיכר מספרי סיפורים, ומספרים צ'יזבטים מרתקים אל תוך הלילה – חוויה ייחודית לדוברי הערבית.

 המלאח – המלאח הוא הגטו היהודי הקדום. במקום ניתן לבקר בבית הכנסת המקומי ובבית הקברות העתיק, וליהנות מצפייה בעשרות בתים שעדיין נושאים על דלתם מזוזות.

 ארמון המלך – ארמונו של מלך מרוקו פתוח לתיירים ברוב ימות השנה – מלבד חודשים ספורים בשנה בהם נמצא המלך במקום בפועל. הארמון מרהיב ביופיו, מרוצף ומחופה בפסיפס עדין וייחודי, ובחצרו גינות ומזרקות יפהפיות.

פאס – מלבד העיר מרקש, מומלץ מאד לטייל בעיר העתיקה של פאס. אל העיר העתיקה ניתן להיכנס רק על גבי חמורים ופרדות, ללא מכוניות כלל. העיר שומרת על צביון עתיק וייחודי, ועל מסורות מלאכה עתיקות.

אטרקציות במרוקו