מנעולן בראשל"צ הוא לא בדיוק הקוסם מארץ עוץ

נוטים האנשים בראשון לציון לחשוב שמנעולן בראשל"צ הם ברי קסם מיוחד. חקרתי ובדקתי מי הם ומה הכשרתם. וגילתי שאולי הקסם בידיהם פותח מנועלים, אך להחליף נורה או מתקן אלקטרה בר לחשמל, זה כבר מוגזם עבורם.

מה עושה מנעולן?:

מנעולן עובד מול עולם שלם של סוגי מנעולים, מערוך נעילה, דלתות ושאר מרכיבים הקשורים לזה. כתוצאה, עבודתו של מנעולן מגוונת ביותר. מצד אחד, הוא עשוי לספק שירותים פשוטים יחסית שכוללים פריצה באמצעות משחק עם מנעול וזאת כמובן עבור שימושים חוקיים. אולם, מנעולן עשוי להתמודד מול מצבים מורכבים ביותר הכוללים מנגנוני נעילה מתקדמים המורכבים על פני דלתות כבדות במיוחד, כספות ועוד. אלו עשויים להוות אתגר של ממש כאשר המנועלן מנסה להתמקד אך ורק במנעול תוך שמירה על כל שאר הדלת. בין אם מדובר בדלת של מבנה ובין אם מדובר בדלת של רכבים.

 הסמכה עבור עבודה כמנעולן:

מנעולן בראשל"צ שרוצה לעבוד באופן חוקי ומסודר חייב לקבל הסמכה מתאימה עבור תפקיד זה. למעשה, כדי לעבור בתחום יש לדבר את "שפת המנעולים" זאת אומרת, להכיר היטב את המנגנונים השכיחים וגם הנדירים של מערכות נעילה, את האופן בו מתעסקים איתם בלי להרוס את אותם ויש לצבור ניסיון רב במגוון רחב של עבודות והקשרים. דבר נוסף, היות ומדובר בתחום שעשוי להיות מפוקפק בלי פיקוח חוקי, יש לקבל הסמכה הכוללת בחינה של היכולת לשמור על אמינות בתוך המקצוע המזמן כל כך הרבה פיתויים.

 עבורתו של מנעולן בראשל"צ:

מנעולן טוב ומקצועי שצבר לקוחות מרוצים עשוי לנהל סדר יום עמוס למדי. למשל, הוא יכול לקום בבוקר ליום רגיל של עבודה כשבמהלך היום טלפונים רבים יקראו לו לצורך עבודות שונות. כמו כן, גם במקרים בהם מנעולן בראשל"צ יוצא לבלות הוא יכול להיתקל בקריאה לעזרה, לעצור את כל עיסוקיו ולמהר לעבודתו. אלו דברים שצריכים להיות מודעים הן למנעולן המקצועי המעוניין לתת .שירות והן ללקוחות שמזמינים את השירות.

>>>מחפש מצבר לרכב ותושב ראשון לציון? המאמר הזה בשבילך<<<

 שכר עבודה של מנעולן:

מרכיבים שונים מוכנסים לצורך קביעת השכר עבור עבודתו של מנעולן בראשל"צ. למשל, אם העבודה התקיימה במיקום רחוק מביתו שדרש נסיעה יש להחשיב את הוצאות הנסיעה והזמן בתוך המחיר. כמו כן, אם העבודה התבטלה ברגע האחרון כאשר המנועלן כבר בדרכו, יש לבצע השתתפות מסוימת בשכרו. לבסוף, מרכיבים הקשורים למידת המורכבות של הפריצה הנדרשת חשובים גם כן לצורך חישוב שכרו של איש מקצוע בתחום זה.